KALENDARZE i NOTESY dla firmy
Czy kalendarz firmowy może być wsparciem dla brandingu?

Czy kalendarz firmowy może być wsparciem dla brandingu?

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Kontakt z klientami i dbanie o wysoką jakość produktów czy świadczonych usług to nie wszystko, czego właściciele firm muszą dopilnować, prowadząc własną działalność. Jest jeszcze coś takiego jak branding i jak się okazuje, odgrywa on w biznesie niezwykle ważną rolę. Budowanie świadomości marki to dla niektórych prawdziwe wyzwanie, ale muszą oni liczyć się z faktem, że bez tego trudno jest dotrzeć do potencjalnych klientów. Jednym z elementów brandingu są niewątpliwie gadżety promocyjne firmy, a świetnym ich przykładem są kalendarze firmowe o potencjale reklamowym.

Kalendarz firmowy jako swoista wizytówka firmy

Kalendarze firmowe wciąż cieszą się popularnością i nierzadko służą, jako upominki dla pracowników, kontrahentów i coraz częściej również klientów. Dobrze wykonane są praktyczne, eleganckie i w dodatku pełnią rolę skutecznej reklamy. Aby wyróżnić się na tle konkurencji, zaleca się inwestycję w kalendarze dla firm tworzone według indywidualnych pomysłów. Dobrze opracowany projekt kalendarza to w tym przypadku połowa sukcesu. Obecnie możliwości w zakresie produkcji są niemal nieograniczone. Autorski projekt okładki wykonanej z materiałów najwyższej jakości skutecznie podnosi walory estetyczne całego produktu oraz jego wartość wizualną. Takie firmowe kalendarze z logo firmy są chętnie przyjmowane i używane w różnych miejscach i w szerokim zakresie. Można wobec tego wnioskować, że reklama ta działa przez 365 dni w roku, a logo znajdujące się na okładce, widywane jest niemal codziennie. Tak więc nie ma żadnych wątpliwości, że kalendarze z grafiką firmową są doskonałą formą brandingu.

Jeśli zależy Ci na przemyślanym budowaniu świadomości marki to „zatrudnij” kalendarze firmowe

Jeden gadżet a wiele korzyści, rzecz o kalendarzu firmowym

Kalendarze z zdjęciami to typowe gadżety firmowe, które nie bez powodu cieszą się dużym zainteresowaniem. Pełnią wiele funkcji, a kosztują mniej niż niejeden artykuł tego właśnie rodzaju. O jakich funkcjach mowa? Oto i one:

nr 1

Kalendarze firmowe są praktyczne

Kalendarze firmowe indywidualne w formie książki z przejrzystym kalendarium to gadżet, który warto mieć zawsze w zasięgu ręki. Można nie tylko sprawdzić datę, ale też zanotować ważne informacje i przede wszystkim zaplanować tydzień, miesiąc czy nawet cały rok. Mając go zawsze przy sobie można w dowolnym momencie wygodnie sprawdzać, jakie wydarzenia będą miały miejsce w najbliższej przyszłości.

nr 2
Stanowią skuteczną nienachalną reklamę

Codziennie używane kalendarze z nadrukowanym na okładce logo i indywidualnym graficznie wnętrzem, wykończone zgodnie z wizerunkiem obowiązującym w konkretnej firmie, bardzo się z nią wizualnie kojarzą, a co za tym idzie, są dla niej skuteczną i nienachalną reklamą. Obcowanie z takim przekazem firmowym wzmacnia pozytywne skojarzenia z firmą, a to chodzi właścicielowi tego produktu.

Chciałbyś zacząć?
Wykonaj
pierwszy krok
Skontaktuj się z nam
nr 3

Kalendarze mogą służyć, jako prezent

Z uwagi na oryginalny i dobrze opracowany projekt graficzny kalendarza, ma on szansę stać się eleganckim, modnym, a nawet wręcz ekskluzywnym gadżetem. Taki przedmiot idealnie nadaje się więc na prezent. Może posłużyć na prezent dla klientów i kontrahentów, ale i przede wszystkim dla pracowników. Warto o nich zadbać. Dostarczyć im niezbędne narzędzia pracy i wręczyć upominki, które staną się zarazem wyrazem wdzięczności za ich dotychczasową pracę.

Kalendarze firmowe posiadają szereg zastosowań, a specyficzne walory dają im przepustkę do realizacji zadań „specjalnych”. Takie gadżety firmowe dają kilka wyraźnych korzyści, które niekiedy się nie zauważa tj. przemyślane budowanie świadomości marki, budowanie spójnego wizerunku firmy oraz wzrost sprzedaży.

Kalendarz firmowy a budowanie świadomości marki

Wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, w jaki sposób, kiedy i gdzie reklamować swoją firmę. Chcieliby jak najlepiej zaprezentować swoją firmę na zewnątrz. Zadanie to wydaje się bardzo trudne, a jednak budować świadomość marki można także wtedy, kiedy wydaje się to niestosowne. Doskonałym przykładem jest rozmowa kwalifikacyjna.

W czasie rozmowy kwalifikacyjnej, czy tej zakończonej pozytywnie, czy przeciwnie, warto wręczyć kandydatom drobne upominki. Mogą to być długopisy, teczki z firmowym logo, ale trafionym i niezwykle eleganckim podarunkiem będzie bez wątpienia kalendarz firmowy z reklamową grafiką. To gadżet, którego kandydat na pewno się nie pozbędzie, a terminarz z widocznym na okładce nadrukowanym logo, będzie pozytywnie kojarzył się z daną firmą. To z czasem wpłynie na jej wizerunek i to, w jaki sposób inni wokoło będą ją postrzegać. Poza tym reklama powędruje w świat. Używany w różnych miejscach kalendarz będzie skutecznie reklamował firmę. 

Szerokie działanie reklamowe poprzez firmowy kalendarz

Gadżety reklamowe mają dość uniwersalne zastosowanie, a kalendarze do tej grupy należą. Trzeba pamiętać, że to nie tylko reklama i promocja firmy. Tu nie kończy się ich rola. Posiadają szereg zastosowań i specyficzne walory dają im przepustkę do realizacji zadań „specjalnych”. Takie kalendarze firmowe dają kilka znaczących korzyści, które niekiedy się nie zauważa:

  • wzrost sprzedaży
  • budowanie spójnego wizerunku firmy
  • przemyślane budowanie świadomości marki

Podsumowując, kalendarze firmowe, zarówno ścienne, książkowe i wszystkie pozostałe, kalendarze do biura i domu, niezależnie od formatu i sposobu wykończenia, służyć mogą jako szeroko rozumiana reklama i marketing firmy. Czy te działania będą ona skuteczne i czy faktycznie wpłyną na budowanie świadomości marki i z jakim efektem to się stanie, będzie zależało od wyglądu tego gadżetu promocyjnego. Trzeba w związku z tym zadbać o profesjonalny wygląd, przemyślany projekt graficzny, tak aby finalnie produkt godnie reprezentował firmę. Był wizytówką, która skutecznie działa.

KONTAKT Z NAMI
Jesteś zainteresowany kalendarzem książkowym z nadrukiem… format dzienny a5, b5, czy tygodniowy a4, b4, a może kieszonkowy a6? Nie wiesz jaki model zamówić, aby był to najlepszy kalendarz biznesowy dla twojej firmy. Jakie dodatki wybrać do firmowego organizera z tłoczeniem logo. Napisz do nas a my pomożemy Ci w doborze terminarza, podpowiemy w wyborze oprawy skóropodobnej i eleganckich dodatków.
Wpisz imię i nazwisko
Nieprawidłowy adres email
Wpisz prawidłowy numer telefonu
Wpisz wiadomość
Zaznacz pole
data:image/png;base64,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
Nieprawidłowy kod
ivenno kalendarze logo
/ producent notesów i kalendarzy