KALENDARZE i NOTESY dla firmy
Porównanie kalendarzy dla firm, drukowany i cyfrowy

Porównanie kalendarzy dla firm, drukowany i cyfrowy

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W czasach, w których żyjemy, tradycyjny drukowany kalendarz dla firmy na nikim nie robi wrażenia, a cyfrowy już nie jest nowością. Pytanie w związku z tym – który wybrać? Wszystko zależy od potrzeb i oczekiwań. Osoby starsze wolą tradycyjne, młodzi sięgają po kalendarze w swoich smartfonach. Za drukowanymi są również firmy. Wynika to z możliwości ich szerokiego zastosowania, bo w firmie służą nie tylko jako zwykły terminarz do planowania spotkań, ale też jako reklama i prezent. Jedno jest tu natomiast pewne. W tym zabieganym świecie warto mieć pod ręką gadżet firmowy, który pomoże zapanować nad czynnościami dnia codziennego. Tym gadżetem niewątpliwie może być właśnie kalendarz dla firmy.

Zapraszamy na stronę, gdzie można zapoznać się z kalendarzami firmowymi różnego rodzaju, popularnymi organizerami na rynku.

Drukowany kalendarz dla firmy wisząc na ścianie stanowi niezastąpione źródło reklamy dla firmy

Kalendarz dla firmy - tradycyjny model drukowany

Jaki powinien być kalendarz dla firmy drukowany?

 • praktyczny,
 • atrakcyjny wizualnie,
 • czytelny,
 • ozdobny,
 • informacyjny,
 • reklamujący usługi/produkty – firmę,
 • korzystnie wpływający na wizerunek,
 • ułatwiający planowanie poszczególnych dni w roku.

Jaki format kalendarza jest do wyboru?

 • duży na ścianę – idealny do biura,
 • plakatowy – najlepszy do warsztatu lub zakładu,
 • mały stojący – dobry wybór na biurko lub szafkę,
 • organizer planer – odpowiedni dla tych, którzy lubią mieć terminarz w zasięgu swojego biurka,
 • książkowy – do zastosowania w każdym miejscu, wygodny w przechowywaniu i transporcie. 

 

Kalendarze firmowe

Rodzaje kalendarzy reklamowych dla firmy w wersji drukowanej 

Wyróżnia się następujące rodzaje kalendarzy w postaci drukowanej:

 • kalendarze trójdzielne ścienne,
 • kalendarze jednodzielne,
 • kalendarze plakatowe,
 • kalendarze planszowe,
 • kalendarze biurkowe,
 • kalendarze książkowe.
Analogowe kalendarze dla firm od wielu lat spełniają swoje zadania. W organizerach książkowych można robić notatki, planować i co ważne mamy go zawsze pod ręką. Natomiast kalendarz firmowy na ścianie jest ozdobą biura i poprzez dużą czytelność niezastąpionym terminarzem.

Jak widać powyżej, wybór kalendarzy firmowych jest duży, a gdy do tego dojdzie możliwość wykończenia go według indywidualnego zamysłu, każdy ma szansę na kalendarz, jakiego potrzebuje i jaki mu się podoba. Pytanie tylko – co, jeśli terminarz ten ma służyć innym? Wystarczy zamówić kalendarz uniwersalny, w dowolnej wersji, a z pewnością każdemu się spodoba.

Kalendarze książkowe to idealny wybór, bo można w nich robić notatki, planować i mieć zawsze w zasięgu ręki. Kalendarz ścienny zdobi biuro wisząc miesiącami na ścianie i jednocześnie służy pracownikom jako terminarz. Może być w wersji plakatu lub planszy, jednodzielny, trójdzielny, a nawet czterodzielny. Kalendarze biurkowe dla firm można wykorzystać do sporządzania bieżących notatek, a umiejscowiony na biurku będzie zawsze w zasięgu ręki. Polecane są także piramidki oraz kalendarze biuwary. I jeszcze jeden – kalendarz listkowy. Ten rodzaj kalendarza dobrze służy m.in. warsztatom, salonom kosmetycznym i gabinetom.

Wszystkie te kalendarze firmowe są jednocześnie skuteczną i nienachalną reklamą. To jeszcze bardziej motywuje przedsiębiorców do ich zakupu. Dobrze mieć gadżet reklamowy, który działa na nas przez 365 dni, a może i dłużej.

 

Klasyczne kalendarze dla firm
Zobacz efekty
naszej pracy
nad kalendarzami
Sprawdź
co zrobiliśmy

Kalendarz firmowy jako reklama całoroczna dla firmy

Możliwość indywidualnego wykończenia kalendarza czyni go skutecznym gadżetem reklamowym. Co można zrobić w tym zakresie? Przede wszystkim zastosować:

 • logo firmy na okładce lub wewnątrz,
 • wklejkę reklamową – dodatkową stronę z reklamą,
 • stronę z ofertą firmy,
 • dane kontaktowe i inne dane firmowe,
 • indywidualne elementy wykończenia – układ i wygląd kalendarium, notatnik, skórzana okładka lub zadrukowana, wstążka w dowolnym kolorze itd.

Kalendarz dla firmy cyfrowy – czy on w ogóle jest bezpieczny?

Cyfrowe kalendarze

Zacznijmy od tego, czym w ogóle jest kalendarz cyfrowy. To świetna alternatywa dla kalendarza standardowego, drukowanego. Kalendarz w wersji elektronicznej umożliwia edytowanie zapisanych treści w dowolnym momencie. Poza tym pozwala na wybór spersonalizowanego widoku. Praktyczną opcją jest tu niewątpliwie możliwość zsynchronizowania kalendarzy na różnych urządzeniach. By jednak móc korzystać z tego elektronicznego terminarza, trzeba mieć dostęp do internetu. Zaletą kalendarza dla firmy cyfrowego jest możliwość stworzenia kopii zapasowej, która chroni dane przed utratą na skutek zalania czy uszkodzenia urządzenia.

Wszechobecność smartfonów i zarazem możliwość zastosowania ich w szerokim zakresie, przyczyniła się do wzrostu popularności kalendarzy cyfrowych. Służy on wówczas jako interaktywne narzędzie przydatne każdego dnia i wspomagające planowanie całego miesiąca. Jest on jednak wciąż użytkowany przez ludzi młodych, zafascynowanych światem elektroniki i nowoczesnych rozwiązań.

Czym wyróżnia się kalendarz cyfrowy. Główne cechy tego modelu organizera dla firmy:

 • jest zawsze w zasięgu ręki – bez telefonu nie wyobrażamy sobie życia,
 • umożliwia korektę treści i dodawanie nowych notatek,
 • jest zazwyczaj bezpłatny,
 • posiada wiele dodatkowych funkcji – powiadomienia.

W zależności od potrzeb firmy – wybierz kalendarz drukowany lub cyfrowy? 

Prawda jest taka, że nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wybór powinien być uzasadniony indywidualnymi oczekiwaniami i potrzebami. Kalendarz dla firmy cyfrowy to na pewno rozwiązanie dla młodych i nowoczesnych. Drukowany z kolei jest wciąż chętnie używany przez osoby, które uwielbiają odręczne zapiski i terminarz w klasycznej formie. W pracy na pewno sprawdzi się firmowy kalendarz drukowany. Choć ten cyfrowy też ma swoje zalety – dla przykładu funkcję przypomnienia. Wybór należy do każdego z osobna. Przewagą kalendarza drukowanego nad cyfrowym jest to, że można go wręczyć jako prezent i za jego pośrednictwem reklamować produkty czy usługi – może pełnić funkcję firmowego gadżetu promocyjnego.

KONTAKT Z NAMI
Jesteś zainteresowany kalendarzem książkowym z nadrukiem… format dzienny a5, b5, czy tygodniowy a4, b4, a może kieszonkowy a6? Nie wiesz jaki model zamówić, aby był to najlepszy kalendarz biznesowy dla twojej firmy. Jakie dodatki wybrać do firmowego organizera z tłoczeniem logo. Napisz do nas a my pomożemy Ci w doborze terminarza, podpowiemy w wyborze oprawy skóropodobnej i eleganckich dodatków.
Wpisz imię i nazwisko
Nieprawidłowy adres email
Wpisz prawidłowy numer telefonu
Wpisz wiadomość
Zaznacz pole
data:image/png;base64,iVBORw0KGgoAAAANSUhEUgAAAG4AAAAoBAMAAADtdNK5AAAAG1BMVEX///8AAADf399fX18fHx9/f3+/v7+fn58/Pz8OWLg4AAAACXBIWXMAAA7EAAAOxAGVKw4bAAAB10lEQVRIie1UPU/DMBA1cZJ65NoCHRNBKWNSKGJshJA6JlQwJyqiawMC1nTgf+N82L5z242xt/Ti53d+d34uY8f4l/Dzg9AqslcCkxawmO6nOdWXtfIJv/qULcD5ASXpDfn25FZQEnoyP93P66WCfIdyK2y6D1fmcywuQOdRXlnzFJzJvEIgH85UC05EebHcOlQYIM3q/MePNq8uCW/2DTDocgEjo7k5r24eRmmdR2vCq2dx0aUFPADkBF3fSWLDe36lPA7Q79IErkyvKsYwan7f53Td1SP0YHACYNEk3pYVFV0P9ShC6BddcRRZK5OJlK6XehQxpKWekQpHVeIbCsSqJV8mGZxZPKG6dy1fJ+r6hORsd+ypZLJ1ZelQ0kpZOdGztWWyKX0o5voSWXnH1kILqH4IoK9PFqgPn1NeqWSyakUAfX0ewOKW2lPKTJR3/WjnHUWdoiaeyLi5lmm/P319bsujDRqZXk55mXbkZJmA9f6MTMZzHmDeVr++VjRp0MhkPOA5rgjYWSEMrzFamCo88DDim9fX7KO2NjJrnZjnAXaIZWsPua63EQGCBLnpGB9eg6jZ+xcMhWQQtq0dlI+xTPZG/oiWiWXrwzG5C/BnsH/XMZr4Aw9NPr8fFdbEAAAAAElFTkSuQmCC
Nieprawidłowy kod
ivenno kalendarze logo
/ producent notesów i kalendarzy