KALENDARZE NOTESY
Kalendarze książkowe
Kalendarze książkowe
Kalendarze książkowe

Projekt kalendarza to skuteczna reklama
działa cały okrągły rok

Można śmiało powiedzieć, że projekt kalendarza jest niemałym wyzwaniem dla projektanta. Powstały przedmiot musi przecież cieszyć oglądających klientów przez cały rok. Robimy wszystko, co w naszej mocy, aby powstałe projekty były ciekawe, przykuwające uwagę, a dodatkowo jeszcze, by zdobiły pomieszczenie, w którym będzie się znajdował.

Kalendarz powinien być zaprojektowany w taki sposób, aby jego użytkownicy chcieli zawiesić go na ścianie w swoim biurze czy gabinecie. Jego szata graficzna nie może nudzić. Wręcz przeciwnie, musi motywować do jak najczęstszego spoglądania w jego kierunku. Takie właśnie kalendarze oferujemy.

Image
Image
Przemyślany projekt kalendarza gwarantuje dobre pierwsze wrażenie
To pierwsze wrażenie zdecyduje o tym, czy ktoś weźmie Twój kalendarz do ręki lub go powiesi na ścianie. A pierwsze wrażenie w głównej mierze zależy od samego projektu, pracy grafików i ich umiejętności. Dobry kalendarz projekt musi mieć dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Musi wyróżniać się na tle pozostałych organizerów konkurencji.

Projektowanie kalendarzy to wbrew pozorom odpowiedzialne zadanie

Nie ma co ukrywać, że tworząc kalendarze projekty i wykonując wszystkie pozostałe czynności, trzeba wykazać się dużą wiedzą i doświadczeniem. W ogóle jest to dość odpowiedzialne zadanie. Bo klient liczy na grafika i oczekuje tylko dobrych efektów jego pracy. A od projektu wszystko zależy. Jego przekaz musi być przede wszystkim czytelny i przejrzysty dla każdego odbiorcy.

Image

Nasze projekty kalendarzy są spójne z wizerunkiem firmy

Projektowanie kalendarzy firmowych to trudne zadanie również z tego względu, że opracowana szata graficzna musi współgrać z wizerunkiem firmy. Produkt reklamowy jest w końcu materiałem promocyjnym i gadżetem, który ma wspierać kampanię reklamową i pomagać marce czy firmie utrzymywać w świadomości klientów jej pozytywny wizerunek. Tworząc projekty kalendarzy stosujemy się do tej zasady i dostarczamy klientom wyłącznie materiały odpowiadające ich potrzebom.
Image
Stawiamy na rozwój i nieustanne poszukiwanie inspiracji

W dziedzinie komunikacji wizualnej z roku na rok następują zmiany. Jako że stawiamy na rozwój, cały czas przyglądamy się tym zmianom i dostosowujemy do nich, gdy zabieramy się za tworzenie kalendarza. Cały czas podnosimy swoje kwalifikacje i poszukujemy inspiracji, by tworzyć tylko oryginalne projekty. Dzięki kreatywnemu podejściu do danego procesu, każdemu klientowi możemy zaproponować nie tylko profesjonalny, ale również wyróżniający się projekt kalendarza książkowego.

Inspiracje kalendarzowe
ZAINSPIRUJ SIĘ...
Nietuzinkowe pomysły pod ręką.
Zobacz jak może wyglądać Twój kalendarz!
DODATKI DO KALENDARZA

Każdy kalendarz może być wyposażony w szereg dodatków, które podnoszą wartość przedmiotu, a także zwiększają jego użyteczność. Wśród nich są gumka do zamykania, wklejka reklamowa, czy na przykład wstążka z nadrukiem. Warto więc zastanowić się nad ich wyborem i zastosować te, które najbardziej wpłynął na atrakcyjność tego przedmiotu.

Okładka z grafiką
Okładka z grafiką
Projekt kalendarza obejmujący indywidualną grafikę na okładce, to jedna z najlepszych opcji, na jaką może zdecydować się klient. Dzięki efektownej oprawie, przyciągnie uwagę wielu potencjalnych klientów.
Wklejka reklamowa
Wklejka reklamowa
Tworząc kalendarz projekt warto zastosować wklejkę reklamową. To taka dodatkowa strona w kalendarzu, która może być zadrukowana jedno lub dwustronnie. Im ciekawiej jest zaprojektowana, tym skuteczniejszą tworzy reklamę.
Registry
Registry
Wycięte registry w kalendarzu to efektowny sposób na wyróżnienie organizera. To jednocześnie zwiększa jego funkcjonalność. Registry mogą być dwurzędowe i czterorzędowe, w zależności od formatu kalendarza.
Papier chamois – kremowy
Papier chamois – kremowy

Projektowanie kalendarzy to nie tylko opracowanie graficzne organizera. To również dobór materiałów. Polecamy więc wymianę standardowego papieru na papier chamois, czyli w kolorze kości słoniowej. Jest bardziej elegancki, a cały przedmiot zyskuje na prestiżu.

Wklejka reklamowa
Wklejka reklamowa
Kolorowa strona z reklamą firmy to już standard. Taka wklejka to świetny pomysł na zindywidualizowanie projektu kalendarza. Można umieścić na niej grafikę albo treść. Jest to niewątpliwie sposób na stworzenie dodatkowej reklamy firmy.
Wstążka z nadrukiem
Wstążka z nadrukiem
W sposób szczególny polecamy tasiemkę z logo firmy albo innym nadrukiem. Projekty kalendarzy tworzymy od lat i doskonale wiemy, że takie właśnie dodatki zdają egzamin. Warto więc wybrać tasiemkę w swoim firmowym kolorze i nadrukować logo.
Kartonowe pudełko do kalendarza
Kartonowe pudełko do kalendarza
Tworzenie kalendarza to nasza specjalność, ale oprócz tego proponujemy też pudełka. Kartonowe opakowanie w białym kolorze z firmowym nadrukiem to świetny sposób na zapakowanie tego firmowego gadżetu.
Kieszonki foliowe
Kieszonki foliowe
Każdy nasz projekt kalendarza książkowego jest dopracowany w szczegółach. Jednym z takich detali, bardzo praktycznych zresztą, jest kieszonka foliowa. Warto ją mieć w kalendarzu, gdyż przydaje się do przechowywania luźnych karteczek i wizytówek.

Jaki projekt kalendarza wybrać dla firmy?

tani kalendarz książkowy

Czy projekty kalendarzy firmowych są ważne?

Zdecydowanie projekt kalendarza dla firmy jest bardzo ważny. Od tego niepozornego etapu zależy efekt końcowy pracy nad tym przedmiotem. Dlatego warto na jego realizację poświęcić dłuższą chwilę. Przede wszystkim zastanowić się, jak ma wyglądać finalny kalendarz, a wykonanie go zlecić doświadczonemu grafikowi. Ładnie zaprojektowany organizer na rok 2025 przykuje uwagę potencjalnych klientów, więc będzie służył, jako skuteczna reklama. Z drugiej strony każdy będzie chciał go mieć. Indywidualnie opracowana oprawa, a następnie cała reszta, sprawi, że przedmiot stanie się elementem wizerunku firmy. Inwestycja w dobry kalendarz i projekt na pewno szybko się zwróci i przede wszystkim się opłaci. W związku z tym nie ma sensu oszczędzać na projekcie graficznym tego organizera, skoro może przynieść inwestorowi aż tyle promocyjnych korzyści.

Kalendarz z własnym projektem - jaki nakład jest opłacalny?

Zlecając kalendarz projekt wizualny to baza. Trzeba liczyć się z tym, że cena będzie zależała od indywidualnych oczekiwań względem tego produktu. Autorskie i do tego mocno zindywidualizowane kalendarze są droższe. Dlatego niektórzy od razu pytają o nakład, o ilość, jaką opłaci się zamówić. Za dobry kalendarz 2025 warto zapłacić większe pieniądze. Jednak jeśli ktoś jest ograniczony i musi zamówić go tak, by kalkulując to wszystko wyjść na swoim, powinien rozważyć zakup 50 sztuk przy projekcie indywidualnym. To taki minimum. Im więcej kalendarzy zamówi klient, tym niższa będzie cena jednostkowa tego przedmiotu. Klasyczne kalendarze dla firmklienci zamawiają od kilkunastu sztuk. Tu nie ma wysokiej ceny, nawet biorąc pod uwagę taką ilość. Także wybór ostateczny to już kwestia indywidualnych potrzeb i ustaleń. Warto wcześniej w tej sprawie skontaktować się z projektantem.

kalendarz dzienny ze zdjęciem czy logo
zdjęcia do kalendarzy książkowych

Jaki format na projekt kalendarza wybrać?

Skuteczne projektowanie kalendarzy zaczyna się od wyboru formatu. Projektant wówczas wie, jaką powierzchnię ma do zagospodarowania. Na przykład większy kalendarz daje mu większe możliwości i tym samym zyskuje szansę na opracowanie czytelnego przekazu reklamowego. Ten format czyni kalendarz produktem premium. Mały organizer ścienny to przedmiot, który ma zdecydowanie mniej miejsca na efektowną reklamę, grafikę firmową na rok 2025. Wówczas projektant musi wykazać się ogromnym talentem i doświadczeniem, by dobrze zaprojektować całą powierzchnię. Często kalendarz ze zdjęciem w tym formacie jest postrzegany przez odbiorców, jako tani albo ekonomiczny. Nie jest więc najlepszym wyborem, ale ostatecznie jest to i tak decyzja zamawiającego. To klient musi ustalić, jakie projekty kalendarzy zamówi, bo i z większym wiąże się wyższa cena. Musi więc określić, czy go na taki stać.

Czy warto brać indywidualnie kalendarium przy projektowaniu kalendarza?

O tym, czy indywidualny projekt kalendarza jest dobrym wyborem, mówi się od dawna. Wielu klientów ma duże wątpliwości. Okazuje się natomiast, że jest to ważna kwestia. Ponieważ od tego, jak będzie wyglądał zaprojektowany terminarz, będzie zależała jego skuteczność w zakresie działań marketingowych, a przecież w tym celu się w niego inwestuje. Projekty kalendarzy 2025 dla firmy powinny być maksymalnie zindywidualizowane. Dzięki temu wyróżnią się na tle konkurencyjnych i będą skuteczniej przykuwały uwagę potencjalnych klientów. Autorskie kalendarium sprawi, że kalendarz będzie wyglądał elegancko, a nawet ekskluzywnie. Stanie się produktem premium. Warto więc zastanowić się nad indywidualnym wykończeniem projektu kalendarium, by końcowo był inny niż wszystkie. By zachęcał do wieszania go na ścianach najlepszych biur i prestiżowych firm w mieście.

rozmiar kalendarza firmowego książkowego
kalendarze książkowe na zamówienie

Chcę zlecić projektowanie kalendarzy - czy muszę mieć swoje zdjęcia?

Projektując swój kalendarz, dobrze jest wykorzystać zdjęcia związane z firmą, jej usługami, produktami itd. Dlatego tworzenie kalendarza 2025 bardzo często zaczyna się od zebrania odpowiednich materiałów. W tym oczywiście zdjęć, które wiele wnoszą do tego projektu. Zdjęcia klient może dostarczyć albo skorzystać z gotowych już fotografii, które znajdują się w banku zdjęć. Mamy przez lata gromadzone zdjęcia, które możemy z łatwością dopasować do tematyki każdej firmy. Zachęcamy więc do korzystania z gotowych fotografii. A dla bardziej wymagających klientów, możemy zorganizować sesję na potrzeby pozyskania zdjęć do kalendarza. Trzeba jednak w tym przypadku liczyć się z wysokim kosztem tej usługi. W każdym razie zdjęcia warto wykorzystywać w firmowych kalendarzach, tworzyć z nich kolaże i plastyczne opowieści na dany temat, o firmie.

W jaki sposób podczas projektowania można wyróżnić kalendarze?

Promocyjny gadżet można wyróżnić już na etapie projektowania. Projekt kalendarza książkowego powinien być wykonany w taki sposób, aby powstały na jego podstawie przedmiot, przykuwał uwagę, wzbudzał zainteresowanie. Szata graficzna kalendarza reklamowego musi być spójna, przekonująca, elegancka i dostosowana do wizerunku firmy. Projektant powinien wykorzystać wszystkie możliwe opcje, celem opracowania efektownej grafiki, a następnie wyróżnić poszczególne jej elementy, na przykład poprzez zastosowanie lakieru UV. Dzięki temu produkt będzie inny niż wszystkie, a już na pewno zupełnie inny niż te, które są w sklepach do kupienia od ręki. I o to właśnie chodzi, bo kalendarz reklamowy ma robić wrażenie i motywować do przyjęcia tego przedmiotu. Kalendarze przecież trafiają w ręce potencjalnych klientów. Także na projektowaniu nie warto oszczędzać.

zdjęcia do kalendarzy firmowych
jak wyróżnić kalendarz książkowy

Kalendarz – projekt indywidualny a kalendarz ze zdjęciem

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby projektując kalendarz, wykorzystać zdjęcia firmowe i w indywidualny sposób opracować całą tę szatę graficzną. Ciekawie skomponowane zdjęcie związane z działalnością firmy, może sprawić, że efekt będzie naprawdę zadziwiający. Trzeba liczyć się tu z tym, że indywidualny projekt kalendarza będzie więcej kosztował, ale to inwestycja, która zawsze się opłaca i szybko zwraca. Jeśli klient chce tańszy produkt, to może zastosować samo zdjęcie reklamowe, które dostarczy albo wybierze z banku zdjęć. Jednak to już nie będzie ten sam efekt. Im bardziej zindywidualizowany jest kalendarz projekt większe wzbudza zaciekawienie i zachęca do przyjęcia tego gadżetu. To automatycznie przekłada się na skuteczność reklamy firmy. Dobry, przemyślany projekt to w tym przypadku podstawa. Od niego należy więc zacząć pracę nad kalendarzem.

KONTAKT Z NAMI
Jesteś zainteresowany kalendarzem książkowym z nadrukiem… format dzienny a5, b5, czy tygodniowy a4, b4, a może kieszonkowy a6? Nie wiesz jaki model zamówić, aby był to najlepszy kalendarz biznesowy dla twojej firmy. Jakie dodatki wybrać do firmowego organizera z tłoczeniem logo. Napisz do nas a my pomożemy Ci w doborze terminarza, podpowiemy w wyborze oprawy skóropodobnej i eleganckich dodatków.
Wpisz imię i nazwisko
Nieprawidłowy adres email
Wpisz prawidłowy numer telefonu
Wpisz wiadomość
Zaznacz pole
data:image/png;base64,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
Nieprawidłowy kod
PYTANIA JAKIE ZWYKLE ZADAJĄ KLIENCI?

Jeśli chcesz zlecić projekt kalendarza, ale wcześniej masz mnóstwo pytań do producenta, zapraszamy do kontaktu. Te najczęściej zadawane, zamieściliśmy poniżej, wraz z odpowiedziami. Zapoznaj się koniecznie, a być może znajdziesz w nich informacje, których właśnie szukasz.

Jak długo projektujecie kalendarze?

Projektowanie kalendarzy na rok 2025 to nasza specjalność, podobnie jak innych materiałów reklamowych. Zajmujemy się tym od ponad 25 lat. Nasze kalendarze wyróżniają się przemyślanym i oryginalnym projektem. W każdym projekcie wykorzystujemy nieszablonowe zdjęcia, dzięki czemu powstające kalendarze są wyjątkowe i stanowią skuteczną reklamę.

Ile projektów kalendarza oferujecie klientowi?

Kiedy tworzymy kalendarze projekty wysyłamy w różnej ilości. Właściwie to kwestia indywidualnych ustaleń. Standardowo przekazujemy 2-3 projekty kalendarza, a następnie zapewniamy 2 tury zmian oraz poprawek. Dopiero po akceptacji konkretnego projektu, przechodzimy do realizacji w dziale produkcji.

Ile czasu zajmuje wykonanie projektu kalendarza?

Tworzenie kalendarza jest czasochłonne, podobnie jak sam projekt. Czas projektowania wydłuża się, jeśli po drodze pojawia się konieczność naniesienia poprawek. Ogólnie zależy zaś od ustaleń dotyczących chociażby przekazu reklamowego, od skomplikowania projektu. Dokładny czas podajemy po ustaleniu szczegółów z zamawiającym. 

Czy cena produkcji obejmuje projekt kalendarza?

Oddzielnie wyceniamy pozycje kalendarz projekt. Jednocześnie podkreślamy, że każdy projekt jest inny, więc też różne są ceny. Stąd konieczność tak indywidualnego traktowania każdego zlecenia. Prosty i nieskomplikowany projekt jest tańszy. Za autorski, indywidualnie opracowany i skomplikowany projekt, trzeba zapłacić znacznie więcej. Poszczególne projekty wyceniamy po zapoznania się ze szczegółami.

Oferujecie też sesje zdjęciowe przed wykonaniem kalendarza?

Zanim zabierzemy się za projekt kalendarza książkowego, możemy wykonać sesję zdjęciową na potrzeby tego zlecenia. Bez problemu wykonamy różne ujęcia, zdjęcia siedziby firmy, czy produktów. Posiadamy profesjonalny sprzęt, dzięki któremu robimy zdjęcia bardzo dobrej jakości. Zachęcamy jednocześnie do korzystania z naszego banku zdjęć.

Kalendarz - projekt potrzebuje zdjęcia?

Posiadamy obszerne archiwum gotowych zdjęć. Są to zdjęcia wysokiej jakości, wyraźne, odpowiednio duże. Dzięki czemu możemy bez problemu wykorzystać je przy realizacji poszczególnych projektów. Mamy zdjęcia ze wszystkich kategorii tematycznych, więc jesteśmy w stanie dopasować je do organizerów wszystkich naszych klientów. Możemy jednak też wykorzystać zdjęcia przekazane przez klienta.

Możecie zaprojektować okładkę i wklejkę do kalendarza?

Projekty kalendarzy tworzymy od wielu lat. Mamy więc ogromne doświadczenie w tym zakresie. Stąd bez problemu projektujemy oprawy i wnętrze kalendarza, w tym wklejkę. Możemy zaprojektować dosłownie każdy element, z którego dany terminarz się składa. Zadbamy przy tym o to, aby wszystkie elementy współgrały z wizerunkiem firmy i tworzyły spójną całość.

Możecie zaprojektować całą linię kalendarzy?

Od lat zajmujemy się projektowaniem kompleksowego wizerunku firm. Dlatego jesteśmy w stanie zaprojektować też koncepcję dla całej linii kalendarzy. Zatrudniamy utalentowanych grafików, którzy na co dzień posługują się nowoczesnymi narzędziami w naszym profesjonalnie wyposażonym studio.

Zamawiając kalendarz projekt warto zlecić fachowcom od projektowania

By móc cieszyć się własnym autorskim terminarzem, musimy najpierw wykonać projekt kalendarza na 2025 rok. Od tego właśnie rozpoczyna się pracę nad tym produktem reklamowym. Na jego podstawie opracowywany jest więc organizer. Specjaliści od marketingu, projektanci materiałów reklamowych i sami producenci kalendarzy ciągle podkreślają, jak to kalendarze i projekty są niezwykle ważny. Nie wszyscy jednak rozumieją, z jakiego powodu. Jak wobec tego projekt ten wpływa na efekt końcowy danego przedmiotu? I przede wszystkim kto tym opracowaniem graficznym powinien się nim zająć, aby na jego podstawie powstał gadżet wzbudzający zainteresowanie?

strzalka wciecie

Jak projekt kalendarza wpływa na efekt końcowy tego przedmiotu?

Ponieważ faktycznie projekt kalendarza jest bardzo ważny, wykonanie go najlepiej zlecić fachowcom. Chodzi tu oczywiście o doświadczonych grafików i specjalistów od marketingu. A najlepiej zadanie to powierzyć producentowi, który zatrudnia tych wszystkich fachowców w jednym miejscu. Wówczas można liczyć na kompleksową usługę i przede wszystkim na usługę wysokiej jakości. Zlecając firmowy kalendarz projekt zwykle jest czymś normalnym, pierwszym etapem pracy nad danym produktem. Fachowcy doskonale wiedzą, jak dziś projektuje się kalendarze, jakie elementy powinny zawierać i z czego muszą być wykonane, by były praktyczne i ładne. Znają obowiązujące trendy, a także potrzeby wymagających klientów. Co najważniejsze, potrafią im sprostać. Dlatego chcąc mieć profesjonalny kalendarz projekt graficzny, trzeba zlecić fachowcom. Bo to od projektu właśnie rozpoczyna się praca nad tym przedmiotem. Jeśli projektant ustali, że w tym czy w innym miejscu ma być taki, czy inny element, to producent tych właśnie ustaleń będzie się trzymał. Od tego z kolei będzie zależał efekt końcowy powstałego już kalendarza. Dlatego projekt kalendarza książkowego 2025 powinien wykonać ktoś z dużym doświadczeniem w tym zakresie.

strzalka wciecie
Tworząc kalendarze projekty daj w solidne ręce zawodowców

Produkcja kalendarzy reklamowych składa się z wielu etapów. Jednym z nich jest bez wątpienia projekt. Projektowanie kalendarzy dla firmy to też długotrwały etap. Najpierw autor ustala szczegóły z klientem. Chce dowiedzieć się od niego jak najwięcej, chce poznać jego oczekiwania, potrzeby i upodobania. Często podczas rozmowy tej projektant opowiada o możliwościach i ewentualnych ograniczeniach. Prezentuje też przykłady wcześniej zaprojektowanych kalendarzy. Wszystko to pomaga w wyborze konkretnych elementów tworzących ten przedmiot. Projekty kalendarzy tworzone są długo lub krócej, wszystko zależnie od momentu złożenia zamówienia i od skomplikowania projektu. Później następuje produkcja, więc czas ten jeszcze dodatkowo się wydłuża, zanim klient otrzyma gotowy kalendarz. Ogólnie rzecz ujmując, tworzenie kalendarza reklamowego 2025 jest dość czasochłonne. Na pewno nie należy się przy tym spieszyć, bo wówczas do samego projektu i realizacji może wkraść się wiele błędów. A one zaprzepaszczą szansę na uzyskanie oczekiwanego efektu. Nie należy więc się spieszyć i trzeba być świadomym tego, że takie czynności wymagają precyzji i skupienia, a w tym przypadku pośpieszać nie wolno.

ivenno kalendarze logo
/ producent notesów i kalendarzy